hobbit 3 cda

Dwie trylogie Petera Jacksona.

Kiedy reżyser Peter Jackson po kilku latach od ukończenia filmowej trylogii „Władca pierścieni” ogłosił, że wreszcie zabierze się za przeniesienie na srebrny ekran powieści “Hobbit, czyli tam i z powrotem”, nikt nie spodziewał się, że i z niej zrobi trylogię. W końcu sama książka ma tylko około 100 stron tekstu. Pojawiło się wiele sceptycznych głosów, mówiących, że zbytnie rozwleczenie fabuły sprawi, że film stanie się nudnawy i… tak się niestety stało. Najbardziej ucierpiała na tym druga z części filmowej trylogii.

Premiery filmów o dzielnym hobbicie Bilbo Bagginsie odbywały się w latach 2012-2014, w kolejne Święta Bożego Narodzenia i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Kolejno mogliśmy zobaczyć:

  • Hobbit: Niezwykła podróż,
  • Hobbit: Pustkowie Smauga,
  • Hobbit: Bitwa Pięciu Armii.

Z czego najlepsza i opatrzona największą  ilością efektów specjalnych była ostatnia z części – hobbit 3 cda nadal umożliwia jej obejrzenie. W pierwszej części poznajemy Biblbo Bagginsa, jego kompanów – czarnoksiężnika Gandalfa i krasnoludy, dowiadujemy się o celu ich misji i przeżywamy pierwsze przygody. W drugiej części nie dzieje się właściwie wiele, bohaterowie prowadzą za to wiele rozmów i wspominają przeszłość. Dopiero ostatnia część to pełne rozwinięcie fabuły, akcji i powalające efekty specjalne.

Hobbit, a Władca pierścieni.

Dodatkowo hobbit 3 cda pozwala na dostęp do filmu w dowolnym momencie, w znakomity sposób nawiązuje do “Władcy pierścieni” i powoli wprowadza widza w wydarzenia, których pełny rozwój nastąpi dopiero w kolejnej trylogii. Należy oczywiście pamiętać, że choć trylogia “Władca pierścieni” została nakręcona wcześniej niż “Hobbit”, to opowiada o zdarzeniach późniejszych.  Z jakichś powodów (prawdopodobnie finansowych) reżyser odwrócił kolejność napisanych przez J.R.R. Tolkiena powieści. Faktycznie “Władca pierścieni” to pozycja bardziej spektakularna, jednak bez obejrzenia “Hobbita” nie będziemy mieli pełnego obrazu całej historii, także warto zapoznać się z obiema trylogiami w całości.