Hobbit bitwa pięciu armii cda

Wielka gratka dla fanów kina fantasy.

Jeżeli ktoś jeszcze nie jest zaznajomiony z tolkienowskim światem, a choć trochę lubi opowieści w stylu fantasy, to czeka go wspaniała przygoda. Jeśli zaczynasz poznawać Śródziemię i jego bohaterów, kiedy wszystkie filmy z serii są już wyprodukowane jesteś wielkim szczęściarzem, możesz zrobić sobie niepowtarzalny, 17 godzinny maraton z filmami o przygodach niezwykle dzielnych hobbitów – Bilba i Froda. Oczywiście można zacząć od przeczytania pierwowzoru dla filmu, czyli książek J.R.R. Tolkiena – “Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz trylogii “Władca pierścieni”. Nie zepsuje nam to naszego maratonu, a jedynie pozwoli trochę inaczej spojrzeć na ekranizacje.

Od czego zacząć wielki maraton filmowy.

Na początek musisz wiedzieć, że są dwie możliwości oglądania filmów z serii tolkienowskiej: zgodnie z datą produkcji lub zgodnie z sekwencją wydarzeń (czyli zgodnie z książkami). Reżyser zaczął bowiem od zrealizowania bardziej spektakularnej historii, czyli trylogii “Władca pierścieni”, podczas, gdy całość wątku rozpoczyna się w “Hobbicie”. Lepiej więc zacząć oglądanie od filmowej trylogii opowiadającej o przygodach hobbita Bilba, którego wielka wyprawa miała bezpośredni wpływ na to co zdarzy się we “Władcy pierścieni”.

Hobbit bitwa pięciu armii cda łącznikiem dwóch filmowych trylogii.

Punktem styku, w którym reżyser łączy dwie historie – Bilba i Froda jest Hobbit bitwa pięciu armii cda (udostępnia wszystkie filmy z serii). Książka “Hobbit, czyli tam i z powrotem” zdecydowanie nie była tak obszerna, jak pokazuje to ostatnia część filmowej trylogii. Jednak dzięki rozbudowaniu kilku wątków i poszerzeniu fabuły filmowa wersja pozwala płynnie przejść do wydarzeń z “Władcy pierścieni”. W filmie pojawia się postać Saurona, który gromadzi w Mordorze swoje mroczne wojska. Atakuje on tych, którzy dopiero co ocaleli z rąk śmiercionośnego smoka przebudzonego przez Bilba i jego kompanię. Bitwa połączonych sił ludzi, elfów i krasnoludów z okrutnymi orkami stanie się kluczowym momentem części Hobbit bitwa pięciu armii cda to miejsce, w którym obejrzymy co z tego wszystkiego wyniknie.